אטימת גגות

אטימת גגות

בעלי דירות ובתים פרטיים רבים סובלים מבעיית חום או רטיבות בגג בעקבות מזג האוויר הישראלי. הפתרון היעיל ביותר למניעת רטיבות בתקופת החורף ולשמור על חדרי הבית קרירים ונעימים בקיץ, הוא לאטום את הגג בשכבה מבודדת. כשמשתמשים בידוד נכון ואיכותי, איטום הגגות יכול להחזיק מעמד במשך שנים רבות. יש להכין את הגג בצורה נכונה לפני פעולת איטום הגג על מנת שהאיטום יחזיק מעמד ויישמר לאורך זמן. 

איך אוטמים גג כשיש עליו דודי שמש וקולטים?

לפני שמתפנים לפעולות ההכנה האחרות לפני בידוד הגג, איך תעשו זאת? 

  • תרימו דודי שמש, קולטי שמש ומזגנים שיש על הגג – תבדקו אם קיימים דודי שמש, קולטי שמש ומזגנים על הגג שיכולים לפגום בפעולת האיטום. תבקשו מקבלן האיטום שיזיז אותם בזהירות מבלי לנתק אותם על מנת שהוא יוכל לאטום את הגג בצורה תקינה. 
  • הגבהה של דודי שמש, קולטי שמש ומזגנים – קבלן האיטום צריך לשים אותם על בלטות רחבות שהוא צריך להביא איתו ולהוריד אותם כשפעולת האיטום תסתיים. אם הוא לא יזיז אותם תהיה סבירות גבוהה שבחומר האיטום יהיו סדקים, בועות אוויר שיפגעו בעבודת האיטום.

השלבים לפני איטום גג

  1. בחירת עיתוי מתים לאיטום הגג – רצוי לקרוא לבעל מקצוע שיאטום את הגג לפני עונת החורף. הביקוש בעונה זאת עולה בגלל בעיות רטיבות בגגות של אנשים רבים. כמו כן, הגשם בחורף יכול לגרום לחומר הבידוד לא להידבק כמו שצריך ולגרום לסדקים וחורים שיחדרו את הגג ויגרמו לו לרטיבות ומים. בגלל זה עדיף להזמין את איש המקצוע בקיץ או בסתיו כאשר מזג האויר יבש וחם. 
  2. ניקוי הגג באופן יסודי – יש לעשות פעולת הכנה לפני הנחת חומר הבידוד בגג. תבקשו מאיש המקצוע שיבוא לאטום את הגג לנקות אותו בצורה יסודית. יש להקפיד להסיר חתיכות של טיח, בטון, צינורות, עמודים ואנטנות שיכולים להימצא על הגג. כמו כן, תבדקו שאין עליו שאריות של חומר מבודד עוד מהבידוד הקודם.
  3. שטיפת הגג בצורה יסודית ולתת לו להתייבש כמו שצריך – זאת בשביל לקבל סביבת עבודה נקייה מחומרים מיותרים לפני אטימת הגג.
  4. לוודא שבעל המקצוע משתמש בחומרי בידוד דומים לבידוד הקודם –  חומרי איטום מאותו החומר נדבקים יותר טוב מחומרים שונים. יתרה על כך, אם תשתמשו בחומר בידוד שונים, החומרים ידחו אחד את השני ולא יתחברו טוב אחד לשני. זה יגרום לרווחים בין שכבות הבידוד השונות שיפגמו בו. דוגמאות לחומרי בידוד הם: חומר ביטומני, חומר פלסטי, חומר צמנטי שעשוי מבטון, חומר אקרילי ועוד. 
  5. תקבלו אחריות על ביצוע האיטום – תבקשו מקבלן האיטום אחריות על איטום הגג שלכם. תשאלו אותו מה תקופת האחריות וכמה זמן ייקח לו לענות לקריאה שלכם במידה ותהיה תקלה באיטום שהוא עשה לכם. התקופה יכולה להשתנות בהתאם לחומר שבו הוא השתמש אבל בדרך כלל זאת תהיה תקופת זמן של חמש עד 10 שנים. 

איטום גגות מקבוצת מ.ד. מתמחה בביצוע עבודות איטום גגות עם תו תקן ישראלי. בין לקוחותינו קיימים עיריות, מוסדות, חברות גדולות ולקוחות פרטיים. אנחנו מעניקים אחריות מלאה ל- 10 שנים על כל עבודות האיטום. 

מעוניינים בהצעת מחיר?

התקשרו עוד היום: 072-397-0982.

סגירת תפריט

צריכים עזרה?

שיחת ייעוץ ללא עלות מלאו את הפרטים שלכם ונשוב אליכם בהקדם !